Fixtures / Results



National League

Tuesday 19th February 2019

AFC Fylde 6 - 2 Havant & Waterlooville
Full Time 2 - 1 Attendance: 1192
Boreham Wood 0 - 2 Wrexham
Full Time 0 - 0 Attendance: 645
Ebbsfleet United 0 - 0 Hartlepool United
Full Time 0 - 0 Attendance: 1265
Maidstone United 0 - 1 FC Halifax Town
Full Time 0 - 0 Attendance: 1813
Sutton United 0 - 0 Barnet
Full Time 0 - 0 Attendance: 1917

Saturday 23rd February 2019

Barrow 15:00 Ebbsfleet United
Braintree Town 15:00 Aldershot Town
Chesterfield 15:00 Harrogate Town
Dagenham & Redbridge 15:00 Sutton United
FC Halifax Town 15:00 Havant & Waterlooville
Gateshead 15:00 Wrexham
Hartlepool United 15:00 Bromley
Maidenhead United 15:00 Dover Athletic
Salford City 15:00 Eastleigh

National League North

Wednesday 20th February 2019

Darlington 0 - 2 Brackley Town
Full Time 0 - 1 Attendance: 915

Saturday 23rd February 2019

Blyth Spartans 15:00 Kidderminster Harriers
Bradford (Park Avenue) 15:00 Chester
Chorley 15:00 Ashton United
Curzon Ashton 15:00 Altrincham
Guiseley 15:00 Alfreton Town
Southport 15:00 FC United of Manchester
Spennymoor Town 15:00 Leamington
York City 15:00 Nuneaton Borough

National League South

Tuesday 19th February 2019

Woking 3 - 1 Hemel Hempstead Town
Full Time 2 - 0 Attendance: 1673

Saturday 23rd February 2019

Bath City 15:00 Slough Town
Dartford 15:00 Woking
East Thurrock United 15:00 Hampton & Richmond Borough
Eastbourne Borough 15:00 Wealdstone
Gloucester City 15:00 Chelmsford City
Hemel Hempstead Town 15:00 Concord Rangers
Hungerford Town 15:00 Welling United
Oxford City 15:00 Billericay Town
St Albans City 15:00 Truro City
Torquay United 15:00 Dulwich Hamlet
Weston-super-Mare 15:00 Chippenham Town

Evo-Stik League Premier Division

Tuesday 19th February 2019

Workington 0 - 2 Witton Albion
Full Time 0 - 0 Attendance: 289

Saturday 23rd February 2019

Bamber Bridge 15:00 South Shields
Basford United 15:00 Stafford Rangers
Buxton 15:00 Hednesford Town
Farsley Celtic 15:00 Witton Albion
Grantham Town 15:00 Matlock Town
Hyde United 15:00 Whitby Town
Marine 15:00 Workington
North Ferriby United 15:00 Gainsborough Trinity
Scarborough Athletic 15:00 Mickleover Sports
Stalybridge Celtic 15:00 Lancaster City
Warrington Town 15:00 Nantwich Town

Evo-Stik Southern Premier Central

Tuesday 19th February 2019

AFC Rushden & Diamonds 2 - 0 Stratford Town
Full Time 0 - 0 Attendance: 399

Saturday 23rd February 2019

Banbury United 15:00 St Ives Town
Bedworth United 15:00 King's Lynn Town
Biggleswade Town 15:00 Lowestoft Town
Halesowen Town 15:00 AFC Rushden & Diamonds
Hitchin Town 15:00 Stratford Town
Kettering Town 15:00 Rushall Olympic
Leiston 15:00 Alvechurch
Redditch United 15:00 Needham Market
Royston Town 15:00 Coalville Town
St Neots Town 15:00 Barwell
Tamworth 15:00 Stourbridge

Evo-Stik Southern Premier South

Wednesday 20th February 2019

Farnborough 0 - 0 Metropolitan Police
Full Time 0 - 0 Attendance: 316

Saturday 23rd February 2019

Frome Town 15:00 Chesham United
Harrow Borough 15:00 Poole Town
Hartley Wintney 15:00 Tiverton Town
Hendon 15:00 Gosport Borough
Kings Langley 15:00 Beaconsfield Town
Salisbury 15:00 Basingstoke Town
Staines Town 15:00 Metropolitan Police
Swindon Supermarine 15:00 Dorchester Town
Taunton Town 15:00 Farnborough
Weymouth 15:00 Merthyr Town
Wimborne Town 15:00 Walton Casuals

Bostik League Premier Division

Tuesday 19th February 2019

Whitehawk 4 - 1 Burgess Hill Town
Full Time 3 - 0 Attendance: 301
Wingate & Finchley 2 - 2 Bishop's Stortford
Full Time 2 - 2 Attendance: 139

Saturday 23rd February 2019

Bognor Regis Town 15:00 Haringey Borough
Brightlingsea Regent 15:00 Kingstonian
Carshalton Athletic 15:00 Lewes
Corinthian-Casuals 15:00 Margate
Dorking Wanderers 15:00 Bishop's Stortford
Enfield Town 15:00 Folkestone Invicta
Harlow Town 15:00 Whitehawk
Leatherhead 15:00 AFC Hornchurch
Potters Bar Town 15:00 Burgess Hill Town
Tonbridge Angels 15:00 Merstham
Wingate & Finchley 15:00 Worthing

Evo-Stik League First Division East

Saturday 16th February 2019

AFC Mansfield 0 - 3 Cleethorpes Town
Full Time 0 - 2 Attendance: 109
Carlton Town 1 - 2 Spalding United
Full Time 0 - 1 Attendance: 90
Frickley Athletic 1 - 1 Lincoln United
Full Time 1 - 0 Attendance: 224
Loughborough Dynamo 1 - 2 Tadcaster Albion
Full Time 1 - 1 Attendance: 292
Marske United 1 - 1 Pontefract Collieries
Full Time 1 - 1 Attendance: 208
Morpeth Town 2 - 0 Sheffield
Full Time 2 - 0 Attendance: 572
Pickering Town 0 - 1 Ossett United
Full Time 0 - 0 Attendance: 250
Stamford 2 - 1 Gresley
Full Time 2 - 0 Attendance: 349
Stocksbridge Park Steels 1 - 0 Brighouse Town
Full Time 0 - 0 Attendance: 143
Wisbech Town 1 - 2 Belper Town
Full Time 1 - 1 Attendance: 261

Saturday 23rd February 2019

Belper Town 15:00 AFC Mansfield
Brighouse Town 15:00 Frickley Athletic
Cleethorpes Town 15:00 Pickering Town
Ossett United 15:00 Morpeth Town
Sheffield 15:00 Loughborough Dynamo
Spalding United 15:00 Stamford
Tadcaster Albion 15:00 Marske United
Wisbech Town 15:00 Pontefract Collieries

Evo-Stik League First Division West

Friday 22nd February 2019

Market Drayton Town 1 - 1 Kidsgrove Athletic
Full Time 0 - 0 Attendance: 220

Saturday 23rd February 2019

Chasetown 15:00 Newcastle Town
Colne 15:00 Kendal Town
Colwyn Bay 15:00 Skelmersdale United
Droylsden 15:00 Clitheroe
Glossop North End 15:00 Radcliffe
Prescot Cables 15:00 Atherton Collieries
Runcorn Linnets 15:00 Mossley
Trafford 15:00 Ramsbottom United
Widnes 15:00 Leek Town

Evo-Stik Southern Division One Central

Tuesday 19th February 2019

Dunstable Town 0 - 0 Kempston Rovers
Full Time 0 - 0 Attendance: 91
North Leigh 0 - 3 Kidlington
Full Time 0 - 0 Attendance: 122

Saturday 23rd February 2019

AFC Dunstable 15:00 Kidlington
Aylesbury United 15:00 Cambridge City
Bedford Town 15:00 North Leigh
Didcot Town 15:00 Coleshill Town
Kempston Rovers 15:00 Corby Town
Peterborough Sports 15:00 Bromsgrove Sporting
Sutton Coldfield Town 15:00 Welwyn Garden City
Thame United 15:00 Dunstable Town
Yaxley 15:00 Berkhamsted

Evo-Stik Southern Division One South

Tuesday 19th February 2019

Bristol Manor Farm 3 - 2 Thatcham Town
Full Time 0 - 0 Attendance: 109
Cirencester Town 4 - 1 Larkhall Athletic
Full Time 0 - 0 Attendance: 127

Saturday 23rd February 2019

Bideford 15:00 Highworth Town
Blackfield & Langley 15:00 Bristol Manor Farm
Cinderford Town 15:00 Moneyfields
Larkhall Athletic 15:00 Evesham United
Mangotsfield United 15:00 Melksham Town
Paulton Rovers 15:00 Fleet Town
Slimbridge 15:00 Street
Thatcham Town 15:00 Cirencester Town
Winchester City 15:00 Barnstaple Town
Yate Town 15:00 AFC Totton

Bostik League North Division

Friday 22nd February 2019

Heybridge Swifts 1 - 0 Witham Town
Full Time 0 - 0 Attendance: 305

Saturday 23rd February 2019

AFC Sudbury 15:00 Great Wakering Rovers
Aveley 15:00 Bury Town
Bowers & Pitsea 15:00 Basildon United
Coggeshall Town 15:00 Mildenhall Town
Dereham Town 15:00 Brentwood Town
Felixstowe & Walton United 15:00 Barking
Soham Town Rangers 15:00 Maldon & Tiptree
Tilbury 15:00 Grays Athletic

Bostik League South Central Division

Saturday 16th February 2019

Ashford Town (Middx) 0 - 0 Chipstead
Full Time 0 - 0 Attendance: 87
Bedfont Sports 3 - 3 Hanwell Town
Full Time 3 - 1 Attendance: 87
Bracknell Town 4 - 0 Molesey
Full Time 1 - 0 Attendance: 251
Chalfont St Peter 1 - 1 Hertford Town
Full Time 0 - 0 Attendance: 81
Cheshunt 2 - 1 Waltham Abbey
Full Time 0 - 0 Attendance: 261
Egham Town 1 - 1 Hayes & Yeading United
Full Time 1 - 0 Attendance: 186
Marlow 1 - 1 Tooting & Mitcham United
Full Time 1 - 1 Attendance: 173
Northwood 4 - 1 FC Romania
Full Time 3 - 0 Attendance: 131
Uxbridge 1 - 0 South Park
Full Time 1 - 0 Attendance: 101
Ware 1 - 1 Westfield
Full Time 0 - 0 Attendance: 112

Saturday 23rd February 2019

Ashford Town (Middx) 15:00 Northwood
Bedfont Sports 15:00 Uxbridge
Chalfont St Peter 15:00 Cheshunt
Chipstead 15:00 Marlow
Egham Town 15:00 Molesey
FC Romania 15:00 Westfield
Hanwell Town 15:00 South Park
Hayes & Yeading United 15:00 Ware
Hertford Town 15:00 Bracknell Town
Tooting & Mitcham United 15:00 Waltham Abbey

Bostik League South East Division

Ashford United 15:00 Phoenix Sports
East Grinstead Town 15:00 Hastings United
Faversham Town 15:00 Whyteleafe
Haywards Heath Town 15:00 Greenwich Borough
Hythe Town 1 - 0 Guernsey
First Half - 34' 0 - 0
Sevenoaks Town 15:00 Ramsgate
Three Bridges 15:00 Herne Bay
VCD Athletic 15:00 Sittingbourne
Whitstable Town 15:00 Horsham